
Közel száz éven át, 1750-1841 között a Bajai uradalom, így Bikity (mai Bácsbokod) is a Grassalkovich család birtokában volt. A templomépítőként is aposztrofált gyaraki Grassalkovich Antal halálát követően özvegye, Klobusiczky Terézia grófnő teljesítve férje végrendeletét, a bátmonostori apátság tégláiból felépíttette a falu második római katolikus temetőjének közepén, a régi vertfalu templomocska helyén a község első szilárd falazatú templomát.
1890-re befejeződött a Baját Szabadkával összekötő vasútvonal megépítése, amely bekapcsolta a községet az ország gazdasági vérkeringésébe, így a jó minőségű, zsíros bácskai föld és a parasztgazdák törhetetlen munkakedve megteremtette a fellendülés lehetőségét a háromnemzetiségű településen. A falu gyorsan virágzásnak indult. Az életkörülmények jelentős javulását bizonyítják a község gyarapodását dokumentáló egyházi jegyzőkönyvek.
Az egyházközség egyik legjelentősebb beruházása a templom kibővítése volt. A 19. század végére a bunyevácok és magyarok mellé már jelentős számban települtek át a túlnépesedett sváb falvakból németek. 1913-ban a 4300 lelket számláló községben 2000 német, 1300 magyar és 1000 bunyevác hívő élt. Az 1780 óta megötszöröződött lakosság 2/3-nak még állóhely sem jutott már a templomban, noha vasárnaponként több szentmisét is tartott a helyi plébános és káplánja, így elkerülhetetlenné vált a templom kibővítése. Foerk Ernő és Petrovách Gyula budapesti mérnöktanár tervei alapján 1913 májusára fejeződött be a templom új szentéllyel, kriptával, sekrestyével, oratóriummal és kereszthajóval való kibővítse. A felújított templom 44 méter hosszú és 14 méter széles lett.
A falu gazdagságát jelzi, hogy az országban egyedülálló módon a felújítás részeként a régi téglapadozatot az egyházközségi képviselő-testület parkettaborításra cseréltette. A sekrestye és az oratórium kivételével, a templom 663,18 m2-es alapterületéből 605,77 m2-t még ma is parketta borít.
Bácsbokodi Árpád-házi Szent-Erzsébet plébániatemplom
A helyi védelem alatt álló római katolikus templomnak nem csak megyei, de országos viszonylatban is egyedülálló módon parketta padlóburkolata van, mivel a burkolat az elmúlt száz évben többször felújításra került, így még ma is látható az eredeti parkettaborítás.